Bir Kitap: Kardeşlik

Tarihi romanları ve özellikle kardeşlik, tarikatlar vs. gibi konularla işlenmiş romanları seviyorsanız, bu kitabı da fazlasıyla seveceksiniz. İlk sayfalarda biraz durağan ilerlese de, sayfalar ilerledikçe, bir sonraki sayfayı çevirme hevesiniz de artıyor. Tapınak'ın içinde ki "Tapınak'ın Ruhu" olarak adlandırılan gizli bir kardeşliğin hikayesi, güzel bir roman.

Tarihi romanlar arasında en iyiler sınıfına girmeyi hak ediyor bence. Bu kitapta bir seri. Üçlemenin devamının Artemis yayınlarından çıkması bekleniyor. Umarım yakın zamanda çıkar.

Tanıtım Yazısı
İnanç ve cesaretle hareket eden genç bir şövalye, tarihin akışını geridönüşsüz bir şekilde değiştirebilecek bir sırrın peşine düştü.

Beklenmedik ayrıntılarla işlenmiş bu epik tarihi macera; Paris, Londra, Mısır ve Filistin'de geçiyor. Kardeşlik, Son Haçlı Seferinden hemen önceki gece, genç bir şövalyenin, Tapınak Şövalyeleri içinde yer alan gizli bir düzene ait, gizemli (ve muhtemelen ölümcül) bir kitabı aramaya koyuluşunun hikâyesini anlatıyor.

"Son döneme bakacak olursak Kardeşlik'in tarihi ilk romanlar arasında en iyilerden biri olduğunu görürüz. Heyecanlı ve merak uyandırıcı dokusuyla, ilk sayfasından itibaren beni esir aldı. Üçlemenin devamı için sabırsızlanıyorum."
- Kötü Adam'ın yazarı John Connolly

"Tapınak Şövalyelerini, Hanları, Haçlı Seferleri dönemini ve Orta Çağı seviyorsanız, bu roman tam size göre. Robin Young'ın yazar sesi es geçilemeyecek kadar gür çıkıyor."
- Karanlıkların Prensi'nin yazaraı Sharon Kay Penman

"Karşıkoyulamaz... Ruhu olan karakterler, mücadele ve intikamın işbirliği ile Kardeşlik, hiçbir zaman eskimeyecek bir hikâye anlatıyor."
- Son Tapınak Şövalyesi'nin yazarı Raymond Khoury

"Harika... atmosfer, aksiyon ve entrika dolu. Haçlı Seferlerini bize yeniden yaşatıyor."
- Tapınak Şövalyelerinin Mirası'nın yazarı Steve Berry

Labels: